Així queden els grups de la Lliga À Punt Preferent i À Punt Valenta per a la temporada 2022/2023

72 equips jugaran una fase regular amb l'objectiu de classificar-se per als play-offs d'ascens a Tercera RFEF

À Punt patrocina totes les seleccions valencianes de futbol de la FFCV i dona nom a dues lligues
À Punt patrocina totes les seleccions valencianes de futbol de la FFCV i dona nom a dues lligues

La Federació de Futbol de la Comunitat Valenciana ha fet públics els quatre grups de la Lliga À Punt Preferent per a la temporada 2022/2023. Cada grup està format per dihuit equips i el campionat començarà el cap de setmana del 4 de setembre.

Grup 1

  • UE Vall d'Uixó
  • CE Borriana
  • UE Puçol
  • CE Soneja
  • CE Almassora
  • CE L'Alcora
  • CF San Pedro
  • Alqueries CF
  • Vinaròs CF
  • CE Onda
  • CF Cabanes
  • CE Roda B
  • CE Els Ibarsos
  • Alboraia UE
  • Godella CF
  • Tavernes Blanques CF
  • Moncofa FC
  • CF Nou Jove Castelló

Grup 2

  • CE Bunyol
  • Riba-roja CF
  • UE Aldaia CF
  • CE Utiel
  • SC Requena
  • Vilamarxant CF
  • Manises CF
  • Sant Antoni de Benaixeve CF
  • Paterna CF
  • UE Quart de Poblet
  • Paiporta CF
  • CE Sant Marcel·lí
  • UE Alginet
  • UE L'Alcúdia
  • Algemesí CF
  • Mislata CF
  • Unió Benetússer-Favara CF

Grup 3

  • CE Olímpic
  • UE Benigànim
  • UE Castellonenc
  • UE Carcaixent
  • CFUE Tavernes de la Valldigna
  • CE Alberic
  • Ontinyent 1931 CF
  • SE Sueca
  • Muro CF
  • UE Canals
  • L'Olleria CF
  • CE Dénia
  • CEF Xàbia
  • CFUE Calp
  • CF Cullera
  • CF Promeses Sueca
  • CE Ontinyent
  • CE La Font d'en Carròs

Grup 4

  • Callosa Esportiva CF
  • Vila Joiosa CF
  • CF La Nucia B
  • Crevillent Esportiu
  • CE Thader
  • Racing CF Benidorm
  • CFI Alacant
  • FB Redovà CF
  • Santa Pola CF
  • Benferri CF
  • CE Almoradí
  • Novelda CF
  • CE Murada
  • Carrús - UD Il·licitana CF
  • Novelda Unió CF
  • Villena CF
  • Atlètic de Catral CF
  • CE Eldenc B

Aquest dimarts també s'ha fet públic la composició de la Lliga À Punt Valenta per a la temporada que ve. Aquest grup està format per 16 equips i també començarà el cap de setmana del 4 de setembre.

Grup únic

  • Vila-real CF C
  • Alqueries CF
  • CF Fénix Montcada
  • CFF Marítim
  • CE Onda
  • Tavernes Blanques CF
  • Discóbolo-La Torre AC B
  • CF Intercity
  • Elx CF B
  • CEFB L'Eliana
  • CF Atlètic Càrcer
  • Mislata CF B
  • CF La Nucia
  • CE Atlètic Asp
  • València CF C
  • UE Alzira

També et pot interessar